Kamil Barański - strona oficjalna; fot. Piotr Adamczyk - www.fotoadamczyk.pl

Kamil Barański

Muzyk, producent muzyczny, aranżer, kompozytor

Facebook Instagram YouTube Soundcloud Polish Music Keyboards Fiverr Spotify GitHub

Skrypty do eksportu plików WAV

Pracujemy w różnych DAWach, wiele sesji odbywa się przynajmniej w kilku z nich, często eksportujemy i importujemy ślady z innego programu. Różne programy różnie traktują pliki stereo. Pro Tools tworzył pliki plik.L.wav i plik.R.wav (które trudno było zaimportować do innych DAWów na jedną ścieżkę). Wiele DAWów wymaga podania, czy dana ścieżka ma być wyeksportowana jako mono, czy jako stereo (nawet jeżeli ścieżka jest ścieżką mono).

Aby temu zaradzić, napisałem dwa skrypty, które nas wspomagają. Są pod różne platformy, więc - niestety - pewnie nie skorzystacie z obu ;) . Skrypty korzystają z darmowego GPLowego narzędzia SoX, które musicie ściągnąć.

Pierwszy skrypt - joinstereo jest napisany w bashu (czyli od razu będzie działał poprawnie na Macach i Linuxach). Łączy znalezione w danym katalogu plik.L.wav i plik.R.wav w plik.stereo.wav.

Drugi skrypt - finddualmono jest napisany w CMD (Windows/DOS). Analizuje wszystkie pliki *.wav, jeżeli któryś z nich ma identyczne informacje w lewym i prawym kanale, tworzy plik_mono.wav.

Disclaimer: skrypty są dostarczane AS IS, bez gwarancji. Nie odpowiadam za straty, jeżeli usuniesz sobie nimi najważniejsze sesje życia. Zrób backup przed przystąpieniem do testów.

Download:

Tagi: #protools #cubase #reaper #logic #ableton #daw #sequoia #stereo #mono #join #split #dualmono

do góry!